ביום שני האחרון הלכתי למטפלת שלי והודעתי לה שהחלטתי לשנות את מטרת הטיפול שלנו. במקום שהתוצאה תהיה זוגיות, החלטתי שהתוצאה צריכה להיות אהבה עצמית, ביטחון עצמי והערכה עצמית גבוהים יחד עם שינוי עמדה כלפי זוגיות מ"צריכה זוגיות" ל "רוצה זוגיות".

כבר 10 שנים שאני עושה כל מאמץ אפשרי, פנימי וכספי כדי לצאת מלולאת הרווקות שנכנסתי אליה. סדנאות, מטפלים, מאמנים. בכל פעם כשנופל לי ריס, אני מבקשת אהבה. לא אכפת לי כסף, הקריירה תהיה בסדר, עם המשקל אני אתמודד, רק תנו לי אהבה.

באחת מבין הסדנאות הרבות שעברתי, אמרה לי המאמנת (בשביל התרגיל): תקשיבי, לא תהיה לך זוגיות, הם רוצים אותך רק בשביל הגוף שלך, את תישארי לבד. התשובה שלי הייתה ברורה: אז אני מעדיפה למות. אחרי שצעקתי את זה כמה פעמים הסתכלתי מסביב, כל החדר בכה, חוץ ממני.

בסוף גם אני בכיתי… אבל המקום הפנימי הזה לא השתנה. בימים שבהם אני מתייאשת, כשאני חושבת שבאמת באמת באמת אין יותר תקוה ושאני אשאר לבד, אני חושבת שאין טעם לחיות.

הייתה לי אפיזודה כזאת בסופ"ש האחרון. בכיתי, שתיתי, ואז הרגשתי עם עצמי לא בסדר על זה שאני שותה ובוכה ובדיכאון, כי בסך הכל החיים שלי די סבבה, מה שכמובן גרם לי להרגיש עוד יותר גרוע, לבכות עוד ולשתות עוד.

אחרי 3 ימים של בכי (אולי 4 , אבל מי סופר) הסתכלתי על אחת השיחות שניהלתי בווצאפ עם איזה בחור, ולפתע הכל התבהר לי. הכל היה כתוב שם שחור על גבי ורוד. 10 שנים לא מעניין אותי שום דבר חוץ מזוגיות. לשם הולך הכסף שלי. לשם האנרגיה. לשם הנשמה.

כשקראתי שוב את השיחה ההיא נאלצתי להודות במשהו שלא אהבתי בכלל:

אני נואשת… ואני לא סתם נואשת – אני ממש מסריחה מנואשות !!!

אני חייבת שיאהבו אותי בכל מחיר. באותו רגע הבנתי, שבתוך תוכי שוכנת לה ילדה קטנה שמחפשת אהבה בלי תנאים, הכלה ותמיכה אין סופיים, שלא רק שאף גבר לא יוכל לתת לה, אלא שגם שאף פעם שום דבר לא יהיה לה מספיק.

וכמו שחיות מריחות פחד, ככה הגברים מריחים נואשות באופן תת הכרתי. לא משנה באיזה עטיפה אני באה, מרגישים את זה. ככל שאני מתאמצת יותר, ככה הנואשות שלי מסריחה יותר.

אז אני בוחרת לשבור את הנואשות שלי, לאהוב את הילדה הפנימית שבי, ללא תנאים וללא גבולות.

בבוקר שבו אני אקום, וארגיש בסדר גמור, ואולי שזה לא ממש נורא ואפילו נחמד להיות ללא זוגיות, זה יהיה החופש האמיתי.

כרגע, זה נראה לי בלתי אפשרי אפילו יותר מבלתי אפשריותה של הזוגיות שהייתי רוצה.

איחלתי לעצמי בהצלחה בהמשך דרכי 🙂