אני סוג של הוביט. כלומר פריקית של פשטות ונוחיות, מה שאומר שרוב הזמן אני מחפשת פתרונות קלים ונוחים לדברים שמציקים לי ובדרך כלל לא שמה לב לזה.

לאחרונה, פתאום שמתי לב שכשאני מספרת לאחרים על דברים שאני עושה ככה סתם, מסתבר שהפתרונות הנחמדים שאני מוצאת לעצמי יכולים לעזור גם לאחרים. אז למה לא לשתף?

אז פתחתי מדור חדש.. פיש אנד טיפ'ס !

אז הנה לפניכם, אינטרודוסינג, בפעם הראשונה וחדש מהתנור! קבלו את…. ינואר טופ 5

 1. אני לא שותה בחורף. כלומר אני כן, אבל בעיקר קפה או תה אבל לא מים, בעיקר כי אני שוכחת. העניין הוא, שמבחינה כמותית אני לא שותה מספיק, ומכיוון שרוב היום אני גם מחוץ לבית זה לא מעשי לקנות כל הזמן שתייה בחוץ.
  בחורף יש לי פתרון מעולה. אני קונה שישיות/שמיניות מים בתחנת דלק. הטריק הוא שאני משאירה הכל ברכב. כל יום אני שולפת בקבוק ומוודאת שעד סף היום הוא ריק. זה גם סוגר את פינת המים היומית, אני לא צריכה לסחוב ומזג האוויר שומר עליהם בדיוק בטמפרטורה הנכונה.
  את הבקבוק הריק אני כמובן משליכה למיחזורית 🙂
 2. טיפול בחשבונות בעיות ותקלות. בדרך כלל, יש לי זמן בערב או בסופי שבוע, זמנים ושעות שבהם מוקדי שירות לקוחות לא תמיד עובדים או זמינים. ואז צריך לזכור לעשות את זה במהלך היום תוך כדי עבודה, ולחכות על הקו ואז בדיוק כשעונים לי אני צריכה להיכנס לפגישה ושוב הכל מהתחלה. אז מבחינתי כל שירות שאפשר לקבל דרך האינטרנט הוא מבורך.
  אז מסתבר שבזק השיקו שירות מדהים של self service שמאפשר לטפל כמעט בכל הבעיות – לבד. בלי להתקשר ובלי לחכות לנציג על הקו. זה כולל טיפול בבעיות גלישה בראוטר, חשבוניות, צפייה בפירוטי שיחות ועוד המון המון דברים קטנים וגאוניים.
 3. צלליות לעיניים והתאמת צבעים. ובכן, יש לי מלאאא צלליות בודדות, איכותיות שקניתי פה ושם. העניין הוא, שלא תמיד יש לי זמן או סבלנות להתאים ביניהן, אבל בעיקר לא נוח לי לקחת אותן מחוץ בבית.
  אז הפסקתי לקנות בבודדות ועברתי לסטים. ראשית, מישהו כבר עשה את העבודה, הכל מתאים להכל, אפשר להשתמש בשני גוונים או יותר, וזה תמיד יוצא פצצה.
  שנית, הם באים עם כמה גוונים מהבהיר לכהה מה שפותר לוק גם ליום וגם לערב.
  אני מקפידה לקנות מארז קטן, שקל לי לקחת בתיק לעבודה או לנסיעות.
  20170102_071802
  יש לי אחד בבית שקניתי במאק (יש להם סטים של תשעה גוונים) ועוד אחד של ג'ייד בחמישה גוונים שמלווה אותי בתיק, למקרה שלא יצא/בא לי להתאפר בבוקר
 4. עלי סטיוויה. טוב אני מבינה שלא כולם אוהבים ומתחברים. אבל לאור השאיפה ללכת על כמה שיותר טבעי, אני ממתיקה תה בעלי סטיוויה מיובשים. העניין הוא שהם נשארים בספל, מפריעים לשתות ובסוף גם מטנפים את הכיור.

  אז נזכרתי בטריק ישן של פעם. זוכרים את מסננות התה הסגורות, ששמים בהן עלים? אז כזה.
  20170102_072124
  אני שמה את עלי הסטיוויה באחד כזה, ואם בא לי מוסיפה קצת מרווה. כך אני מקבלת חליטה אישית טבעית בלי קנקנים ועניינים, ובעיקר קל לתפעול ולניקוי.

 5. סלט ירקות. המחשבה על סלט בחורף בדרך כלל עושה תחושה של קור רק מעצם המחשבה, בעיקר כי הם יוצאים מהמקרר. אז דרך אחת היא להשאיר כמה חבר'ה בחוץ, אבל אם שכחתי, אני פשוט נותנת להם לשכשך בקערה כמה דקות במים חמים מהברז.